Paella Wrocław

Paella Wrocław

Czy kojarzysz ten charakterystyczny żółty ryż z warzywami, mięsem lub owocami morza podany w metalowej patelni z dwoma uchwytami? Tak, to paella. Czy zjedzenie autentycznej potrawy we Wrocławiu jest możliwe? Nie musisz wybierać się aż do Walencji, by zasmakować tego pełnego aromatu i smaku dania. Wedle zwyczaju hiszpańscy mężowie przygotowują paelle w niedzielę, aby w przerwach od obowiązków cała rodzina mogła wspólnie zjeść posiłek. My oczywiście podajemy ją również w inne dni tygodnia. Nie moglibyśmy ograniczyć się tylko do tak krótkiego czasu. Paella jest po prostu zbyt smaczna, by miała swój moment tylko w niedzielę.

Jak powstała paella?

Historia mówi o tym, że danie miało swoje początki jako obiad robotników. W czasie przerwy od pracy rolnicy rozpalali ogień i w pośpiechu przygotowywali gotowany ryż z dodatkami, które mieli zgromadzone – mięso i kilka warzyw. Później wraz z upływem lat i rozwojem turystyki danie zostało dopracowane do perfekcji i wzniesione na wyższy poziom. Hiszpanie dopieścili receptury, dodając więcej składników. Zaczęli również korzystać z owoców morza.
Dobre danie powinno zawierać karmelizowany, średnioziarnisty ryż, który wchłonie mnogość smaków i zapachów bulionu. Szafran, dzięki któremu paella zyska unikatowy żółty kolor. Mięso lub owoce morza nadadzą daniu sytości i zaostrzą apetyt. Do tego kilka warzyw i oto jest, perfekcyjna paella. Wrocław jest miastem, w którym możesz jej spróbować.

Jak podawana jest paella?

Czy wiesz, dlaczego to danie właśnie tak się nazywa? Paella to metalowa patelnia z dodatkiem dwóch uchwytów. Hiszpanie zaadaptowali to naczynie od Rzymian, którzy posługiwali się nim podczas obrządków religijnych. Dzięki niemu uzyskujemy odpowiednią warstwę ryżu. Nie przekładanie dania na talerz ma ogromną zaletę – wszystkie aromaty zostają w naczyniu. Paella niepodana w charakterystycznej patelni, nie może nosić takiej nazwy. Jest to jej nieodłączny element.

Przyjdź i przekonaj się, że we Wrocławiu można zjeść pyszną paellę!

Tak jak widzisz, o paelli wiemy naprawdę sporo. Mamy nadzieję, że wkrótce przekonasz się o tym sam, nie musisz podróżować, by cieszyć się smakiem tego dania. Długo pracowaliśmy, aby osiągnąć efekt idealnej paelli we Wrocławiu. Jeśli jesteś wielkim smakoszem i lubisz próbować nowych potraw, danie to jest dla Ciebie idealne. Zbierz znajomych, dołączcie do nas i przekonajcie się, że oferujemy pyszne i autentyczne potrawy. Do zobaczenia!

Przewiń do góry